Forum

To forum dla tych co chcą więcej, tych którym mało i mało.

Tu można prawie wszystko, obiecuję nie przyczepiać się do niczego, choć nadzorował będę, zwłaszcza jeśli ktoś mi doniesie o zachowaniu z gatunku paskudnych .

Wchodźcie i czujcie się jak u siebie.

756 thoughts on “Forum

  1. Dobrze, że ten tandetny dzień “serduszko w promocji” się kończy. Przeczytałam, poniżej proponuję, szczegolnie tym, “głęboko nieszczęśliwym”🤨mogę się założyć, że znajdą się tacy, co nie dobrną do końca…

    Tytuł
    “Ludzie! Nie macie pojęcia, że tuż obok, niedaleko, jest taki straszny świat [FELIETON]”

    Fragmenty
    “Ludzie! Moi Ludzie! Tak los zrządził, że spędziłam ponad tydzień, wiele godzin każdego dnia, na oddziale geriatrycznym jednego ze szpitali. Co się tam dzieje! Ludzie! Chodzicie ulicami, kąpiecie dzieci, robicie zakupy, gotujecie obiady, zjadacie kolacje, pracujecie, odprowadzacie dzieci do szkół i przedszkoli, całujecie się i kochacie nocami, i nie macie pojęcia, że tuż obok, niedaleko, jest taki straszny świat, takie coś, taki czas ostateczny! A może wiecie?”

    “Niekochani. Samotni. Nikt ich nie chce, nikt się nimi nie opiekuje, pobyt na tym oddziale w szpitalu to święto. Rano do niektórych przychodzą dzieci, siwi mężczyźni i kobiety, też ledwo chodzą, czasem wnuk, wnuczka, sąsiadka, znajoma. Do nielicznych.

    – Cieszy się pani, że idzie pani do domu? – pytam uroczą panią z siniakami na szyi. – Tak – uśmiecha się. Syn pomoże i dam radę. Kładą ją w piżamie, w czapce, obejmującą dużego żółtego pluszowego misia, na noszach do transportu. – Tak, do domu – mówi z uśmiechem. Sanitariusz pochyla się do mnie: – A skąd! Ja ją wiozę do domu opieki, rodzina jej nie zabiera. Wraca do domu opieki. Oszukali ją. Kamienieję.

    „Oj pani Krysiu, posiedzi tu pani jeszcze z nami trochę, to zrozumie pani jaki świat jest zły, jacy ludzie okrutni” – uśmiecha się do mnie pielęgniarka. „Dzieci bez serca, inne powyjeżdżały za granicę, a nikt obcy nie pomoże. Jeszcze jak mają jaką taką emeryturę, to na dom opieki starczy, ale tak… sąsiedzi tylko po pogotowie umieją zadzwonić i tyle. Pani patrzy na tę kobietę, to był taaaaki lekarz! Tysiące ludzi uratowała, leczyła najcięższe przypadki, nikomu nigdy nie odmówiła, niech pani patrzy jak umiera! Ludziom życie oddała! Oj, to życie!”

    Krystyna Janda
    😔

    Like

  2. Przyglądam się filmom nominowanym do Oscara, chociaż ta nagroda z wiekiem traci na wartości coraz bardziej, i tak sobie analizuje:
    Bradley cooper – aktor jednej twarzy, nudny jak rusell crowe – ale widocznie ma układy w Hollywood bo ma branie na nominacje. Jedyna zasłużona ( zdaje się przyznana) to w snajperze bo leżał zazwyczaj na brzuchu, zero mimiki twarzy, zero emocji, zero wrażeń z akcj ,i na tym powinni poprzestać,.Zaczęłam oglądać shallom czyli narodziny gwiazdy i po max 20 minutach padłam, z nudów.
    Dałam im szansę, dałam lady gadze ( lasce, która w kiecce z wołowiny występowała) kredyt na wkręcenie mnie w coś i owszem, coś zaiskrzyło przez moment ale nudy coopera zmiotły całą resztę…
    Więc stawiam wciąż na Maleka z bohemian rhapsody chociaż to wciąż marna imitacja Frediego Merciury. Momentami zbyt karłowaty jak na taką postać, ale umówmy się, ze póki co nei ma lepszego zamiennika więc niech będzie. Malek powinien zabłyszczeć na podium ( marnym bo marnym, ale zawasze jakimś)
    Kolejny twór ROMA:
    No nie mogę się wypowiadać w pełni bo usnęłam po piewszym sprzątaniu. Może to urok tego filmu. Sprzątanie i służalczość? Nie wkręciło mnie zupełnie. Nie mam ochoty na ciąg dalszy więc out.
    Zimna wojna – tak wychwalana aż się bałam mruknąć że: ale o co caman?
    Film jak film, żadne arcydzielo, czasy PRl-u – obleśne. O co im chodzi z tą Kulig? Że w tym ostatnim fragmencie tą folwarczną przyśpiewkę na jezzowo wzięła to już jest gwiazda?? Zupełnie nic nie czaje tak jak w przypadku Idy i tym filmem ( co jest takim gównem co nawet w google tytył się nie wyświetla) o afgańczyku przetransportowanym do polski i w polskich więzieniach trzymany i później ucieka na koniu, gna, i dziewkę folfarczną napada żeby się z jej piersi laktacyjnych mleka nachłepać. Coś okropnie bezsensownego, bezwartościowego, bezmózgowego wręcz, a jednak do nominacji w wyścigach stawało.( reżyser i twórcy noname, wygooglować nie sposób takie to dno, ale wówczas szum na pół Europy!!)
    Czarna pantaera – za czarno mi tam, nie mam się z kim utożsamiać a przez to obraz dla mnie jest nieczytelny, do tego sf i kino dla młodego widza zdecydowanie. Kolejne pół godziny zmarnowanego czasu.
    I teraz PERŁA
    FAWORYTA
    Kino na jakie czekałam, niesamowite, kunsztowne, cudowne, zabawne, nieprzewidywalne, wciągające, zaskakujące.
    Zdjęcia? – mistrzowskie. Te przy świecach, i gęsim czy jakim tam okiem kamery robione, rewelacyjne.
    A gra aktorek?? NIEBYWAŁA!! RAICHEL WEISZ wiodła prym, dla mnie Oscar.
    Emma Stone – już oscarka dostaóła za lala land – marnego zresztą – który, chyba dzięki niej wybył na wyżyny. W Faworycie uzupełnia poprawnie dwie pozostałe panie.
    I NAJJAŚNIEJSZA GWIAZDA:
    OLIVIA COLMAN!!
    Jako królowa Anna!!
    No nie wyobrażam sobie żęby ktoś inny statuetkę tego łysego dzbana dostał!!
    Takiej królowej to jeszcze świat nie widział!!!
    PRZEMÓWIŁAM! ROZEJŚĆ SIĘ !!!

    Like

  3. Hejka laski… nieodzowna Ivy, ulubiona przeze mnie TCB, pozdrawiam wszystkie… E., KALINE… i wszystkie bez wyjątku “mordeczki” 😂😂😂😍😍😍
    Dawno tutaj nie zaglądałam.
    Widzę, że “nasz” Adaś na dłuższym wolnym siedzi sobie gdzieś tam… Macie jakieś wieści. Będzie coś pisał…?
    A co u Was słychać?

    Like

      1. 3…

        …You neeeeeed…

        Ten serial jest…wqurwiająco uzależniający przez muzykę…tak, na pewno, bo oglądam 2 raz no, to musi być przez muzykę, a może przez Nożyńskiego hmm wrrr 😀

        Like

  4. Gdybym się dało przekopiowałabym cały post Piotra C. “Mężczyźni zawsze woleli młodsze” ale jest za długi 🙂
    Jakiś czas temu zamieściłam tu artykuł Łukasza Orbitowskiego na ten temat. Jakże się różnią. Idealnie to wyłożył i zgadzam się ze wszystkim. Tak jest, a od siebie dodam, że Kobiety zwyczajnie nie potrafią poradzić sobie z przemijaniem, z czasem, który działa na ich niekorzyść. Czy operacje plastyczne pomogą? Z wyglądu prawdopodobnie tak, chociaż na chwilę ale to psychika jest najważniejsza i tu jest big problem.
    Świetny artykuł! Polecam choć już prawie przestałam Go czytać 😉 🙂

    “Żyjemy w kraju, w którym ciągle w wielu domach uznaje się, że jak facet przywali kobiecie, to wszystko jest ok. bo przecież “jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije”. I ta patologia jest niezależna od wykształcenia i stanu majątkowego.

    A tak w ogóle to: „trzeba być miłym dla molestującego, bo będzie się czuł urażony”, co przeczytać można w podręczniku „Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny”, zatwierdzonym przez MEN do edukacji młodzieży.

    O co walczą dziś feministki? O to, czy facet wybierający młode kobiety jest debilem, czy nie jest. Świat zamarł w napięciu, bo facet stwierdził, że woli młode laski bardziej niż stare.

    To, co zaprezentowała pani Wellman to przejaw nowej choroby społecznej: braku szacunku. Mężczyzn do kobiet. I kobiet do mężczyzn. Mam wrażenie, że powoli dochodzimy do momentu, kiedy samo bycie mężczyzną dla części kobiet jest wadą.

    Kiedyś uważałem „Seksmisję” za komedię science – fiction. Teraz już nie, teraz już by tego nie nakręcili.

    Mężczyźni są źli, bo mają penisy, a penisy są źródłem seksualnej opresji kobiet. I nie tylko seksualnej. Feministki są wściekłe, że przez lata faceci kazali kobietom robić różne rzeczy. Teraz same mówią kobietom i mężczyznom, co oni powinni robić.

    Każda strona ma swoich ultrasów.

    Bo z drugiej strony, jest grono facetów, którzy twierdzą, że kobieta to trochę bardziej zaawansowany pojemnik na ich nasienie. Pojemnik, który dobrze się nadaje do sprawiania chwilowej przyjemności, ale niewiele więcej.”

    Like

  5. dziwne Ivy że się jeszcze nie wypowiedziałaś na temat Leaving Neverland. zabierasz głos we wszystkim a tu cisza a wszędzie aż huczy. jestem świeżo po, i mam posmak gówna w ustach, dosłownie. lata 80 były crazy, Majkel był bożkiem prawie chociaż jego zagorzałą fanką nigdy nie byłam, był dziwakiem i ekscentrykiem, takie niewiadomoco. no ale po tym filmie to sie we mnie obudził zabójca. seryjny morderca. zabiłabym gnoja trzy razy jeśli raz to za mało.skuriwały swobiznes i inne gady. coś stricte podłego co tylko człowiek najpodlejszy wymyślić potrafi. grać na emocjach dzieciaków. mamić ich i odstawiać dla własnej zachcianki gdy zjawi się inny bardziej fajny.
    większego gada to chyba nie było.
    obalamy pomniki dalej. idę spać nie będę sie denerwować.

    Like

    1. TBC… Ja nie mogę nadziwić się RODZICOM???!!! Dla kasy, dla sławy oddać własne dziecko… Były drogie, prezenty, kaska, nawet domy w prezencie… Jak oni mogą z tym żyć… Ale czytałam gdzieś, że trzech ojców chłopców popełniło samobójstwo.. A pierwszy chłopak, który oskarżył Michaela o molestowanie, po tym jak doszło do ugody, wystąpił do sądu o odebranie praw rodzicielskich swoim rodzicom i słuch o nim zaginął…

      Like

      1. trzeba pamiętać że to były inne czasy i inna świadomość. pedofil kojarzył się z zapasionym oblechem a nie gwiazdą uwielbianą przez tłumy otoczoną dziećmi. wtedy też rodzicie bez mrugnięcia oddawali swoje dzieci pod opiekę księży bo mieli przecież nienaganną opinię. najobrzydliwsze w tym jest to, że Jacson zmanipulował całe rodziny żeby zrobić sobie kochanka z ich dziecka. najpierw wkupił się w ich łaski, grał tą swoją uciemiężoną postawą wiecznie niekochanego i samotnego bla bla bla skrzywdzonego przez tatusia bez dzieciństwa (niedobrze mi) a dopiero później kiedy już wszystkich urobił i wzbudził zaufanie, bardzo duże zaufanie bo traktowali go jak brata, jak członka rodziny, więź była bardzo duża a on bardzo dużo dla nich robił, i dopiero wtedy zaczęło do czegoś dochodzić. nie na siłę, za obopólną zgodą a po każdym kolejnym kroku sypały się nagrody w postaci prezentów, dla chłopców przede wszyskim, dla rodziców żeby ich do siebie przywiązać, możliwość kariery, rozwoju, który rodzić nie chciał by mieć takiego mentora dla swojego uzdolnionego dziecka? poza tym dom był pełen ludzi, kucharze, ogrodnicy inne dzieci. to wesołe miasteczko 24h na dobę, dziecko szczęśliwe perspektywy ogromne na kariere, gdzie się dopatrywać jakiegoś podstępu? to jest w tym wszystkim najobrzydliwsze. manipulacja wszystkimi. stwarzanie pozorów, “niech bóg was błogosławi” zawsze to gadał jak odbierał nagrody, wierzący cichy, miły hojny, no anioł nie człowiek w dodatku skrzywdzony więc go żal i zrozumiałe jest że nie miał dzieciństwa to sobie rekompensuje w dorosłym życiu towarzystwem dzieci. coś niesamowitego, zwłaszcza że stworzył relacje z nimi jak z dorosłymi kochankami. oni by w ogień za nim skoczyli. najbardziej jednak wstrząsnęło mną to jak potrafiał ich wymieniać bez skrupułów. James poznał Jecksona na planie reklamy, przez rok wszystko się rozwijało, może nawet dłużej, trwało w najlepsze i Jackson obiecał mu, że zagra w jego teledysku. chłopak czekał na to z utęsknięniem po czym okazało się że w teledysku black or white gra makali kalkin. odstawił go tak poprostu, przestał dzwonić. James szukał winy w sobie , nie wiedział co zrobił. zeby dopuścić do takiej sytuacji żeby dziecko emocjonalnie się związało i je tak odstawiać w kąt to najgorsze kurestwo na świecie. tam nie dochodziło do gwałtów fizycznych. on ich gwałcił psychicznie. poniekąd nie dziwie się że wszystkiemu zaprzeczali. po cichu chcieli znów być bohaterami Jacksona ratując go składając fałszywe zeznania. wypierając się wszystkiego. zrobił im totalne pranie mózgu, a rodzice, matki kiedy widzą szczęśliwe dziecko czy mogą się czegoś domyślać? w takim samy ogłupieniu żyły przez lata jak ich synowie.

        Like

    1. gratuluję zakochania. i gustu …. muzycznego przede wszystkim 🙂 wystarczy, że facet doklei sobie cycki a baba fiuta na czole i już jesteś urzeczona 🙂 twoja ignorancja jest powalająca, starasz się być powściągliwa ale jesteś tak przejrzysta że aż słońce razi prześwitując przez te marne treści. ivy zaczepiłam cię nie bez powodu wspominając o leaving neverland. nie masz zdania na ten temat? może jeszcze nie widziałaś, więc zrozumiem ale jesteś jebaną alfą i omegą we wszystkim, w tutkach przede wszystkim więc może coś łaskawie powiesz bez tych marnych dzwięków? muza tandenta jak większość jaką zapodajesz. o “osobistości” wyginającej się nie wspomnę. dno dna. bez przesady i bez jaj 🙂 !!! jestem za wielobarwnością ale dziwadła stricte z cyrku w dodatku beztalencia na siłe promowane…. co cie w tym zakochało? urok osobisty? niebywała osobowość? kontrowerysjność czy kompletny chaos? bo chyba nie wybitne uzdolnienia wokalne?

      Like

  6. … 😦 w końcu obejrzałam…gorąco polecam, emocje towarzyszące są naturalne i niewymuszone przez reżysera, po prostu są prawdziwe, wszystkie…♥♥♥

    Like

  7. Loreena McKennitt…a tutaj Florence Welch…bo kto jak nie płomiennowłose…tak pięknie potrafi czarować i kusić 😉

    …♥♥♥

    Like

  8. Królowa się modli…no cóż, nie Ona pierwsza i nie Ona ostatnia w tym temacie :p 😀
    Ale ja serio się pomodlę, żeby śpiewała i nagrywała takie teledyski jak najdłużej 🙂 Maluma booooski i nie mam wątpliwości, że palec, który oblizuje w teledysku Madonna należy do Malumy 😀

    Królowa jest tylko jedna! 😉

    Like

    1. Zawsze coś innowacyjnego wprowadzała… Tu popełniła romans po hiszpańsku, co ostatnio jest modne… Może trochę odwrócone… Ale zawsze…
      Myślę, że to jej paluch jednak 😜
      https: //youtu.be/iOe6dI2JhgU

      Like

      1. Ricky😁 Kawka czepiła się koszulki w misie jak wrzuciłam tutaj tą piosenkę😂

        Co do Madonny i jej nowego teledysku – uwaga będę wulgarna😉 – jak to powiedziała Cersei Lannister w 1 odcinku GoT8:
        “Chcesz mieć kurwę – zapłać, chcesz mieć królową – zasłuż”🔥😜😉

        Like

  9. GoT…tego się nie da opowiedzieć, pod każdym względem bitwa o Wintetfell rozkleja i zachwyca…🙏😥 Domyślalam się, że reżyserzy, aktorzy zrobią wszystko, żeby to było niezapomniane ale…bogu jeden wie kto maczał w tym palce…ciężko się będzie pozbierać w całość…w tym serialu nawet statysci są doskonali…no MISTRZOSTWO💖😔

    Like

    1. Możesz mnie uznać za totalną ignorantkę 😜 ale nie obejrzałam nawet pół odcinka Gry o Tron 😁 żadnego odcinka, z żadnego sezonu 😜

      I żyję 😜

      Like

  10. Billboard Music Awards…ale czy Madonna śpiewała na żywo tego nie jestem pewna, za to widzieć JĄ i Jego razem na żywo, to ja bym b.chciała 🙂

    Ta KOBIETA ma 60 lat, a ten mężczyzna…25, w ogóle tego nie widzę 😀 i powyższy występ to już też kosmos ♥ :))

    Like

  11. Tymczasem…

    “Na Żoliborzu, w małym domeczku
    pomiędzy ludźmi – ot po sąsiedzku,
    sam, bez teściowej, dzieci i żony,
    mieszkał staruszek pewien zmarszczony.
    Jako, że kotów hodował parkę
    pokrytą sierścią miał marynarkę.
    Do tego jeszcze w skarpetkach dziury
    co dopełniały obraz ponury.
    Cicho się jakoś po świecie plątał,
    ni prawa jazdy, ni w banku konta…
    Z rodziny został sam, z bratanicą
    – co wielokrotną była dziewicą.
    Miał ten staruszek do władzy parcie
    i o tę władzę walczył zażarcie.
    Wreszcie na przekór całemu światu
    zbudował sobie partię frustratów,
    która na skutek losu przekory
    w końcu wygrała w Polsce wybory
    i bez wątpienia za ich przyczyną
    okropnie nam się dziadek “rozwinął”.
    Realizując swój pomysł śmiały
    podporządkował sobie Kraj cały.
    Rozdawał “stołki” i kasę dzielił
    tłumacząc reszcie obywateli,
    że choć jest kiepsko i gorzej będzie
    to on ich dobro wciąż ma na względzie,
    nie czerpiąc z tego korzyści żadnych
    – sam skromny, biedny i nieporadny.
    Aż nagle szarym styczniowym świtem
    w świat poszły wieści niesamowite,
    że to nie tylko dom i dwa koty
    lecz jeszcze kilka miliardów złotych ….
    tak pomalutku do grosza grosik…
    biedny dziadunio Polsce “zakosił”.
    WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM
    NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE
    I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY
    – POZORY MYLĄ!!”
    Autor GURU

    🤷‍♀️

    Like

      1. Buuuu… A tyle pochlebnych opinii na lubimyczytac.pl 🙄 już myślałam, że trafiłam na coś fajnego…

        Like

  12. Lato,słońce, duszno,gorąco…miłość…
    Ona jest królową takich klimatów…

    Lana Del Rey – Fuck It I Love You & The Greatest

    Like

  13. Ten film chyba tu oglądał już każdy, taką mam nadzieję, tyle tu było o…miłości…tej duchowej, bezcielesnej i do grobowej deski…tia, a jak nie to przypomnę piosenkę, bo jak się zakochać…to w muzyce:)))

    ♥ 😉

    Like

  14. “Pewnego razu…” Byłam,widziałam. Ja wyszłam zadowolona z kina,choć miałam moment,że już wierciłam się w fotelu i spać mi się chciało. Nie wiem tylko czy to spowodu filmu czy raczej poprzedniej nieprzespanej nocy 😁
    Pit i DiCaprio dają taki popis…no dla nich samych już warto. Jeśli ktoś chce akcji,fabuły…to niech nie idzie lepiej…to film obrazu,muzyki i aktorów,pieknych lat 60. Film dla amerykanów i dla kinomaniakow,którzy interesują się historią fabryki marzeń…ale nie tylko…ja nie zaliczam się ani do jednych,ani do drugich a kilka smaczków udało mi się wychwycić. A scena finałowa…no cóż…długo się śmiałam,nawet wracając już do domu,nie mogłam skupić się na rozmowie z przyjaciółką,bo wracałam do niej myślami… ciekawa jestem tego co zostało wycięte…
    Postacie fikcyjne mieszają się z autentycznymi…postać grana przez DiCaprio, to dla mnie nie kto inny jak Clint Eastwood,dla mnie jeszcze scena z małą Jodie Foster,która przecież grała w kultowej Bonanzie i ten moment kiedy ląduje na podłodze,nie wiem czemu,ale przypomniało mi to jej historię, gdy na jednym z planów zdjęciowych znalazła się w paszczy lwa,który rzucił nią o ziemię dopiero po komendzie tresera:”rzuć to”. Pit na dachu bez koszulki…jak kadr z mnóstwa amerykańskich filmów, kiedy to kobiety się ślinìą. Piękne,beztroskie Hollywood 69roku,tak mozolnie odwzorowane z najdrobniejszymi detalami i stworzone detale specjalnie na potrzeby filmu:plakaty,fragmenty starych filmów, nawet czasopisma…i tragedia,która gdzieś ma się rozegrać,czekamy na nią i…
    Aż chce się papierosa z kwasem 😉

    Liked by 1 person

  15. – Dlaczego nie odbierasz?!! Dzwonie już 3 raz!
    – Dopiero wróciłam, miałam wyci…- Nieważne, słuchaj mnie teraz. WIDZIAŁAM GO!
    I cisza w słuchawce. Czekam, bo mi przerwała. Nic. Cisza, więc pytam, bo ona rzadko tak reaguje.
    – Kogo widziałaś?
    – Mówię ci, tak bez uprzedzenia, bez przygotowania, znienacka no patrzę i nie wierzę, rozumiesz?! Wiesz jak to jest, no ty wiesz, pamiętasz jak mi opowiadałas, jak widziałaś Więckiewicza w Wawie??
    Uuuuu grubo, pomyślałam.
    – Wyobraź sobie – ciągnęła – siedzę wygodnie i popijam sobie cappuccino, wiesz jak to jest, po pracy, luzik, w głowie spokój…i nagle bum, no mówię ci pa..
    – Tak wiem – przerwałam – patrzysz i nie wierzysz w to szczęście, tylko…KOGO I GDZIE WIDZIAŁAŚ powiesz w końcu???
    – Nie zgadniesz – śmiech, taki szczery i długi. Jeeeeessssu, nawet nie będę próbować, bo nigdy się nie dowiem przecież.
    – Nie zgadne więc???
    – To był…Wilk.
    Wilk. No tak👀
    – Wszystko w porządku Aga? – pytam.
    – Że co?! Kurcze Pan Wilk, ten od książek, tych które mi pożyczyłas – znowu śmiech. Tak. Teraz sobie przypomniałam, wszystko sobie przypomniałam. Bardzo jej się podobały. No tak.
    -…
    – Wyobraź sobie, piję to cappuccino, trzymam pilota i zatrzymałam się na TVN24Bis, a tu ON wiceprezes Wilk i płaca minimalna, dasz wiarę…-śmiech. Chyba sama jeszcze do końca nie wierzyła.
    – Aha i co mówił?
    – Nie pamiętam ale wiesz co, przytył.

    Kurtyna😁

    P. S.
    Może A. też gdzieś, ktoś, coś, widział…hm? 🙃😅
    Swoją drogą Pan Wilk, podobał jej się bardziej od książek A. cóż, argument, że wie jak wygląda i kim jest autor był decydujący dla niej🤷‍♀️🙃😁

    Like

    1. Dlatego każdy może być dzisiaj ekspertem! 🙂
      I zostać albo influencerem albo tak jak pani Blanka C. ekspertem od edukacji seksualnej (czytałaś) i Piotr C. od związków (też co nieco czytałaś coś, a może nawet jego książki)😁

      A na poważnie…mądrzy i wartościowi ludzie jak np. Pani Olga Tokarczuk, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia szerokiej publiczności (tylko nie w Polsce) nie są tak zachlannie czytani i sluchani w tym kraju, jak w/w…dlatego dobrze, tak wielu Polakom, w tej dupie, dosłownie🤬

      Like

  16. Dawno mnie tu nie było.
    Cisza 😶tu taka. Autor Adam zniknął.
    No cóż, widocznie nie ma już o czym pisać.

    🍀

    Like

Leave a reply to Ivy Cancel reply