Forum

To forum dla tych co chcą więcej, tych którym mało i mało.

Tu można prawie wszystko, obiecuję nie przyczepiać się do niczego, choć nadzorował będę, zwłaszcza jeśli ktoś mi doniesie o zachowaniu z gatunku paskudnych .

Wchodźcie i czujcie się jak u siebie.

Advertisements

706 thoughts on “Forum

 1. Dobrze, że ten tandetny dzień “serduszko w promocji” się kończy. Przeczytałam, poniżej proponuję, szczegolnie tym, “głęboko nieszczęśliwym”🤨mogę się założyć, że znajdą się tacy, co nie dobrną do końca…

  Tytuł
  “Ludzie! Nie macie pojęcia, że tuż obok, niedaleko, jest taki straszny świat [FELIETON]”

  Fragmenty
  “Ludzie! Moi Ludzie! Tak los zrządził, że spędziłam ponad tydzień, wiele godzin każdego dnia, na oddziale geriatrycznym jednego ze szpitali. Co się tam dzieje! Ludzie! Chodzicie ulicami, kąpiecie dzieci, robicie zakupy, gotujecie obiady, zjadacie kolacje, pracujecie, odprowadzacie dzieci do szkół i przedszkoli, całujecie się i kochacie nocami, i nie macie pojęcia, że tuż obok, niedaleko, jest taki straszny świat, takie coś, taki czas ostateczny! A może wiecie?”

  “Niekochani. Samotni. Nikt ich nie chce, nikt się nimi nie opiekuje, pobyt na tym oddziale w szpitalu to święto. Rano do niektórych przychodzą dzieci, siwi mężczyźni i kobiety, też ledwo chodzą, czasem wnuk, wnuczka, sąsiadka, znajoma. Do nielicznych.

  – Cieszy się pani, że idzie pani do domu? – pytam uroczą panią z siniakami na szyi. – Tak – uśmiecha się. Syn pomoże i dam radę. Kładą ją w piżamie, w czapce, obejmującą dużego żółtego pluszowego misia, na noszach do transportu. – Tak, do domu – mówi z uśmiechem. Sanitariusz pochyla się do mnie: – A skąd! Ja ją wiozę do domu opieki, rodzina jej nie zabiera. Wraca do domu opieki. Oszukali ją. Kamienieję.

  „Oj pani Krysiu, posiedzi tu pani jeszcze z nami trochę, to zrozumie pani jaki świat jest zły, jacy ludzie okrutni” – uśmiecha się do mnie pielęgniarka. „Dzieci bez serca, inne powyjeżdżały za granicę, a nikt obcy nie pomoże. Jeszcze jak mają jaką taką emeryturę, to na dom opieki starczy, ale tak… sąsiedzi tylko po pogotowie umieją zadzwonić i tyle. Pani patrzy na tę kobietę, to był taaaaki lekarz! Tysiące ludzi uratowała, leczyła najcięższe przypadki, nikomu nigdy nie odmówiła, niech pani patrzy jak umiera! Ludziom życie oddała! Oj, to życie!”

  Krystyna Janda
  😔

  Like

 2. Przyglądam się filmom nominowanym do Oscara, chociaż ta nagroda z wiekiem traci na wartości coraz bardziej, i tak sobie analizuje:
  Bradley cooper – aktor jednej twarzy, nudny jak rusell crowe – ale widocznie ma układy w Hollywood bo ma branie na nominacje. Jedyna zasłużona ( zdaje się przyznana) to w snajperze bo leżał zazwyczaj na brzuchu, zero mimiki twarzy, zero emocji, zero wrażeń z akcj ,i na tym powinni poprzestać,.Zaczęłam oglądać shallom czyli narodziny gwiazdy i po max 20 minutach padłam, z nudów.
  Dałam im szansę, dałam lady gadze ( lasce, która w kiecce z wołowiny występowała) kredyt na wkręcenie mnie w coś i owszem, coś zaiskrzyło przez moment ale nudy coopera zmiotły całą resztę…
  Więc stawiam wciąż na Maleka z bohemian rhapsody chociaż to wciąż marna imitacja Frediego Merciury. Momentami zbyt karłowaty jak na taką postać, ale umówmy się, ze póki co nei ma lepszego zamiennika więc niech będzie. Malek powinien zabłyszczeć na podium ( marnym bo marnym, ale zawasze jakimś)
  Kolejny twór ROMA:
  No nie mogę się wypowiadać w pełni bo usnęłam po piewszym sprzątaniu. Może to urok tego filmu. Sprzątanie i służalczość? Nie wkręciło mnie zupełnie. Nie mam ochoty na ciąg dalszy więc out.
  Zimna wojna – tak wychwalana aż się bałam mruknąć że: ale o co caman?
  Film jak film, żadne arcydzielo, czasy PRl-u – obleśne. O co im chodzi z tą Kulig? Że w tym ostatnim fragmencie tą folwarczną przyśpiewkę na jezzowo wzięła to już jest gwiazda?? Zupełnie nic nie czaje tak jak w przypadku Idy i tym filmem ( co jest takim gównem co nawet w google tytył się nie wyświetla) o afgańczyku przetransportowanym do polski i w polskich więzieniach trzymany i później ucieka na koniu, gna, i dziewkę folfarczną napada żeby się z jej piersi laktacyjnych mleka nachłepać. Coś okropnie bezsensownego, bezwartościowego, bezmózgowego wręcz, a jednak do nominacji w wyścigach stawało.( reżyser i twórcy noname, wygooglować nie sposób takie to dno, ale wówczas szum na pół Europy!!)
  Czarna pantaera – za czarno mi tam, nie mam się z kim utożsamiać a przez to obraz dla mnie jest nieczytelny, do tego sf i kino dla młodego widza zdecydowanie. Kolejne pół godziny zmarnowanego czasu.
  I teraz PERŁA
  FAWORYTA
  Kino na jakie czekałam, niesamowite, kunsztowne, cudowne, zabawne, nieprzewidywalne, wciągające, zaskakujące.
  Zdjęcia? – mistrzowskie. Te przy świecach, i gęsim czy jakim tam okiem kamery robione, rewelacyjne.
  A gra aktorek?? NIEBYWAŁA!! RAICHEL WEISZ wiodła prym, dla mnie Oscar.
  Emma Stone – już oscarka dostaóła za lala land – marnego zresztą – który, chyba dzięki niej wybył na wyżyny. W Faworycie uzupełnia poprawnie dwie pozostałe panie.
  I NAJJAŚNIEJSZA GWIAZDA:
  OLIVIA COLMAN!!
  Jako królowa Anna!!
  No nie wyobrażam sobie żęby ktoś inny statuetkę tego łysego dzbana dostał!!
  Takiej królowej to jeszcze świat nie widział!!!
  PRZEMÓWIŁAM! ROZEJŚĆ SIĘ !!!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s